עמוד הבית אודות פסיכודרמה מוח אחד פסיכודרמה בשילוב מוח אחד אישי ממני צור קשר המלצות
 
ראשי > מוח אחד

שיטת מוח אחד


הטיפול בשיטת מוח אחד נועד בעיקרו להעלות מהתת מודע להכרה ולמודעות את החוויה שנשארה "תקועה" בגוף כדי לגרום למטופל לשחרר אותה.


באמצעות תהליך שנקרא "בדיקת שריר" , אנו מזהים את המקור להכחשות מהתת מודע ולרגשות מודחקים באופן מיידי כמעט, ומבלי שהאדם יצטרך לדבר על עברו. כמו כן, אנו יכולים להתחבר למערכות האמונה של האדם, על-ידי כך שאנו מתבוננים במבנה הפנים והגוף, ומתייחסים למשמעויות ההתנהגותיות הנובעות מכך. 


מוח אחד היא גישה המתאימה לכל אדם המעוניין לשפר את איכות חיו. בגישת זו משחררים מתח רגשי היוצר או מקבע  מצבים לא רצויים בעזרת טכניקות עדינות המגיעות לרבדים עמוקים. כאשר המתח הרגשי משתחרר, האדם פנוי לבחור, להרגיש ולפעול מנקודת מבט חדשה. 

בדיקת שריר- בדיקת שריר הינו מנגנון משוב מהגוף ומלווה אותנו לכל אורך הטיפול.
בדיקת השריר היא למעשה בדיקה של המתח השרירי על-ידי לחיצה קלה שהבודק מפעיל על שריר מסוים של הנבדק (לרוב שרירי הכתף, אך יכולים להיות גם שרירים נוספים).
בבסיס הבדיקה נמצאת ההנחה כי כאשר אנו נתקלים ב"חסימה" כלשהי – אירוע שגרם לנו מתח או פגיעה כלשהי – תגובת השריר תהיה שונה לעומת תגובתו לאירוע ניטרלי או חיובי והדבר יתבטא בשריר "חלש". להנחה זו נמצאו גם תימוכין מדעיים, לפיהם נתגלו הבדלים ברורים בין דפוסי הפעילות במוח בין תגובה של שריר "חלש" לתגובה של שריר "חזק".
יש המקבילים את  פעולת בדיקת השריר לבדיקת פוליגרף.

אנו בודקים שריר על מנת לעקוף את מערכת האמונות במטרה להתחבר לאמת האמיתית של כל אחד בדיקת שריר יוצרת קשר ישיר עם כל רמות המודעות העצמית שלנו ומראה בבהירות שכל אחד הוא מקור המידע היחיד והמיוחד לחוויותיו .

מערכות האמונה- מערכות האמונה זה מי שאתה מאמין שאתה . את מערכות האמונה יצרנו כתגובה לפחד, כאב, ופחד מכאב נוסף. מערכות האמונה שלנו מייצגות את כל מה שלמדנו להימנע ממנו ולהכחיש אותו והן מייצגות גם את מי שאנחנו מאמינים שאנו ברגע זה. כל זאת בהתבסס על התנסויות העבר- גם אם התפיסה שלנו את ההתנסויות האלו לא הייתה מציאותית.


גרסה להדפסהשלח לחבר
טל רמז דורי - פסיכודרמה בשילוב מוח אחד, רחוב הים 18,  בית ינאי 40293
 טלפון: 052-8558084,  talremezdori@ gmail.com

הקמת האתר: פורטל עידן-הדלי | אתר זה נתמך במערכת FastWebII